***

Z ogromną radością zapraszamy na niezwykłe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się w ramach obchodów Jubileuszu 800-lecia obecności zakonu dominikanów we Wrocławiu.

W ramach doskonale znanego wrocławianom cyklu „Wieczory Czesławowe”, który od kilkunastu lat regularnie gości w kościele św. Wojciecha na przełomie lipca i sierpnia, odbędzie się jubileuszowy koncert zespołu JERYCHO – jednej z najbardziej cenionych grup muzyki dawnej w Polsce.

Jerycho to zespół, który w mistrzowski sposób ożywia dawne śpiewy historyczne, łącząc tradycyjne podejście z elementami improwizacji polifonicznej. Artyści tworzą zupełnie nową, mistyczną przestrzeń doświadczenia muzycznego wokół dawnego repertuaru.

Podczas wrocławskiego koncertu zespół zaprezentuje swój własny, charakterystyczny program, stanowiący przekrój ich niezwykłych muzycznych poszukiwań. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do ożywienia tradycji muzyki sakralnej, która przez wieki stanowiła integralną część życia tutejszego konwentu.

Daj się zaprosić na ten niezwykły wieczór pełen piękna, surowego brzmienia i duchowej głębi. Świętujmy ten piękny jubileusz wspólnie!

Koncert odbędzie się 17. lipca o godzinie 20:00 w kościele św. Wojciecha.

Wstęp wolny.

Zapraszamy mieszkańców Wrocławia oraz turystów odwiedzających nasze miasto!

Link:800wro.dominikanie.pl/jerycho/