Dowiedz się wszystkiego o sakramencie Bierzmowania.

Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej od jesieni 2016 r. współpracuje z Klasztorem Braci Dominikanów.

Działanie ośrodka polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kursów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osoby dorosłe. Na zakończenie kursu Ks. Biskup udzieli kandydatom sakramentu bierzmowania w naszym kościele. Przygotowanie jest prowadzone dla osób mających ukończone minimum 19 lat.

Ośrodek nie prowadzi indywidualnych przygotowań zgłaszających się osób. W tych sprawach należy zgłaszać się do swoich proboszczów.

Kurs obejmuje 14-15 spotkań, jeden raz w tygodniu – czyli ok. 15 tygodni (nie wlicza się do tego szczególnych okresów: świąt i dni wolnych od pracy).

OBECNOŚĆ NA SPOTKANIACH OBOWIĄZKOWA.

TERMIN

ROZPOCZĘCIE 17 WRZEŚNIA (WTOREK) O GODZ. 19:00

 

ZAKOŃCZENIE 11 STYCZNIA 2020 R. (SOBOTA)
O GODZ. 17:00

ZAPISY

Zapisać się można tylko drogą elektroniczną przez wypełnienie zamieszonego poniżej FORMULARZA.
Do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej potrzebne będą dane z aktu chrztu.

ZAPISANIE SIĘ OZNACZA PRZYJĘCIE NA KURS. KILKA DNI PRZED ROZPOCZĘCIEM KURSU OTRZYMACIE PAŃSTWO MAILA Z PRZYPOMNIENIEM O ZAJĘCIACH.

Potrzebne dokumenty:
– Akt Chrztu św.
– Skierowanie na przygotowanie do sakramentu bierzmowania oraz zgoda na jego przyjęcie od ks. Proboszcza parafii obecnego i faktycznego miejsca zamieszkania (wzór w załącznikach).
– W trakcie trwania kursu, przed udzieleniem sakramentu bierzmowania, będzie wymagane dostarczenie zgody dla świadka bierzmowania (wzór w załączniku).

Dokumenty i opłatę za udział w wysokości 50 zł należy dostarczyć na pierwsze spotkanie.

PROSIMY NIE DZWONIĆ

FORMULARZ ZAPISÓW

Proszę wypełnić – należy kliknąć :):

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

UWAGA: Istnieje również możliwość przygotowania się do sakramentu bierzmowania w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.
Kurs w tym ośrodku rozpoczyna się w niedzielę 29 września 2019 r. o godz. 17:30.
Szczegóły i oraz możliwość zapisu pod tym linkiem: Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Wrocławskiej

MIEJSCE SPOTKAŃ

Spotkania odbywają się o godz. 19.00 w Klasztorze Dominikanów przy pl. Dominikańskim 2 we Wrocławiu.
Czas trwania jednego spotkania: 1.5 godziny. Mapa dojazdu – wejście tam, gdzie zaznaczone jest „Duszpasterstwo Akademickie”:

MAPA

ZAŁĄCZNIKI:

Skierowanie na kurs z parafii zamieszkania: SKIEROWANIE
Dokument dla świadka bierzmowania (dokument musi być podpisany w parafii zamieszkania świadka): ZAŚWIADCZENIE DLA ŚWIADKA BIERZMOWANIA


 

O SAKRAMENCIE BIERZMOWANIA – ZOBACZ