Dowiedz się wszystkiego o sakramencie Bierzmowania.

Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej od jesieni 2016 r. współpracuje z Klasztorem oo. Dominikanów.

Działanie ośrodka polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kursów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osoby dorosłe. Na zakończenie kursu Ks. Biskup udzieli kandydatom sakramentu bierzmowania w naszym kościele. Przygotowanie jest prowadzone dla osób mających ukończone minimum 19 lat i po zakończeniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Kurs obejmuje 14-15 spotkań, jeden raz w tygodniu – czyli ok. 15 tygodni (nie wlicza się do tego szczególnych okresów: świąt i dni wolnych od pracy).

Ośrodek nie prowadzi indywidualnych przygotowań zgłaszających się osób. W tych sprawach należy zgłaszać się do swoich proboszczów.

TERMIN ROZPOCZĘCIA NASTĘPNEGO KURSU:

Kurs przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się 19 lutego 2019 r. o godz. 19:00.

ZAPISY

Zapisać się można tylko drogą elektroniczną przez wypełnienie zamieszonego poniżej FORMULARZA.
Do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej potrzebne będą dane z aktu chrztu.

ZAPISANIE SIĘ OZNACZA PRZYJĘCIE NA KURS. KILKA DNI PRZED ROZPOCZĘCIEM KURSU OTRZYMACIE PAŃSTWO MAILA Z PRZYPOMNIENIEM O ZAJĘCIACH.

Potrzebne dokumenty do zapisu:
– Akt Chrztu św.
– Skierowanie na przygotowanie do sakramentu oraz zgoda na jego przyjecie od ks. Proboszcza parafii zamieszkania (wzór w załącznikach).

W trakcie kursu, przed udzieleniem sakramentu bierzmowania, będzie wymagane dostarczenie zgody dla świadka bierzmowania (wzór w załączniku).

Dokumenty i opłatę za udział w wysokości 50 zł należy dostarczyć na pierwsze spotkanie.

PROSIMY NIE DZWONIĆ

ZGŁOSZENIA

FORMULARZ DO WYPEŁNIENIA

MIEJSCE SPOTKAŃ

Spotkania odbywają się w Klasztorze Dominikanów przy pl. Dominikańskim 2 we Wrocławiu.
Czas trwania jednego spotkania: 1.5 godziny.
MAPA

ZAŁĄCZNIKI:

Skierowanie na kurs z parafii zamieszkania: SKIEROWANIE
Dokument dla świadka bierzmowania (dokument musi być podpisany w parafii zamieszkania świadka): ZAŚWIADCZENIE DLA ŚWIADKA BIERZMOWANIA


 

O SAKRAMENCIE BIERZMOWANIA – ZOBACZ