Dowiedz się wszystkiego o sakramencie Bierzmowania.

Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej od jesieni 2016 r. współpracuje z Klasztorem oo. Dominikanów.

Działanie ośrodka polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kursów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osoby dorosłe. Na zakończenie kursu Ks. Biskup udzieli kandydatom sakramentu bierzmowania w naszym kościele. Przygotowanie jest prowadzone dla osób mających ukończone minimum 19 lat i po zakończeniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Kurs obejmuje 14-15 spotkań, jeden raz w tygodniu – czyli ok. 15 tygodni (nie wlicza się do tego szczególnych okresów: świąt i dni wolnych od pracy).

Ośrodek nie prowadzi indywidualnych przygotowań zgłaszających się osób. W tych sprawach należy zgłaszać się do swoich proboszczów.

TERMIN ROZPOCZĘCIA NASTĘPNEGO KURSU:

NASTĘPNY KURS PRZYGOTOWANIA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA DLA DOROSŁYCH ROZPOCZNIE SIĘ PO WAKACJACH

ZAPISY

Zapisać się można tylko drogą elektroniczną przez wypełnienie zamieszonego poniżej FORMULARZA.
Do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej potrzebne będą dane z aktu chrztu.

ZAPISANIE SIĘ OZNACZA PRZYJĘCIE NA KURS. KILKA DNI PRZED ROZPOCZĘCIEM KURSU OTRZYMACIE PAŃSTWO MAILA Z PRZYPOMNIENIEM O ZAJĘCIACH.

Potrzebne dokumenty do zapisu:
– Akt Chrztu św.
– Skierowanie na przygotowanie do sakramentu oraz zgoda na jego przyjecie od ks. Proboszcza parafii zamieszkania (wzór w załącznikach).

W trakcie kursu, przed udzieleniem sakramentu bierzmowania, będzie wymagane dostarczenie zgody dla świadka bierzmowania (wzór w załączniku).

Dokumenty i opłatę za udział w wysokości 50 zł należy dostarczyć na pierwsze spotkanie.

PROSIMY NIE DZWONIĆ

ZGŁOSZENIA
MIEJSCE SPOTKAŃ

Spotkania odbywają się w Klasztorze Dominikanów przy pl. Dominikańskim 2 we Wrocławiu.
Czas trwania jednego spotkania: 1.5 godziny.
MAPA

ZAŁĄCZNIKI:

Skierowanie na kurs z parafii zamieszkania: SKIEROWANIE
Dokument dla świadka bierzmowania (dokument musi być podpisany w parafii zamieszkania świadka): ZAŚWIADCZENIE DLA ŚWIADKA BIERZMOWANIA


 

O SAKRAMENCIE BIERZMOWANIA – ZOBACZ