Dowiedz się wszystkiego o sakramencie Bierzmowania.

Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej od jesieni 2016 r. współpracuje z Klasztorem Braci Dominikanów.

Działanie ośrodka polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kursów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osoby dorosłe. Na zakończenie kursu Ks. Biskup udzieli kandydatom sakramentu bierzmowania w naszym kościele. Przygotowanie jest prowadzone dla osób mających ukończone minimum 19 lat.

Ośrodek nie prowadzi indywidualnych przygotowań zgłaszających się osób. W tych sprawach należy zgłaszać się do swoich proboszczów.

Kurs obejmuje 14-15 spotkań, jeden raz w tygodniu – czyli ok. 15 tygodni (nie wlicza się do tego szczególnych okresów: świąt i dni wolnych od pracy).

OBECNOŚĆ NA SPOTKANIACH OBOWIĄZKOWA.

TERMIN

NASTĘPNY KURS NA WIOSNĘ 2021

Aby zachować bezpieczeństwo sanitarne w czasie pandemii, zmieniamy sposób organizacji kursu. Zmiana polega na wykorzystaniu większej sali, zmianie podstawowego terminu spotkań oraz na wprowadzeniu dodatkowego terminu w razie większej ilości zapisów.

Pierwszy termin na spotkania to poniedziałek, 5 października godz. 18.45 – miejsce stary refektarz – (maksymalna ilość zapisanych 35 osób). Drugi termin to wtorek 6 października godz. 19 – miejsce sala „3/4” – (maksymalna liczba 15 osób)

Przewidywany termin udzielenia sakramentu bierzmowani to koniec stycznia lub początek lutego 2021 r.

WYMAGANIA SANITARNE

Spotkania odbywają się z zachowaniem wymagań sanitarnych: zachowanie dystansu, obowiązkowo w maseczkach, z dezynfekcją rąk oraz w wietrzonej sali

ZAPISY

Zapisać się można tylko drogą elektroniczną przez wypełnienie zamieszonego poniżej FORMULARZA.
Do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej potrzebne będą dane z aktu chrztu.

ZAPISANIE SIĘ OZNACZA PRZYJĘCIE NA KURS. KILKA DNI PRZED ROZPOCZĘCIEM KURSU OTRZYMACIE PAŃSTWO MAILA Z PRZYPOMNIENIEM O ZAJĘCIACH.

Potrzebne dokumenty:
– Akt Chrztu św.
– Skierowanie na przygotowanie do sakramentu bierzmowania oraz zgoda na jego przyjęcie od ks. Proboszcza parafii obecnego i faktycznego miejsca zamieszkania (wzór w załącznikach).
– W trakcie trwania kursu, przed udzieleniem sakramentu bierzmowania, będzie wymagane dostarczenie zgody dla świadka bierzmowania (wzór w załączniku). W razie trudności organizacyjnych, można dostarczy to skierowanie na następne spotkanie.

Dokumenty i opłatę za udział w wysokości 50 zł należy dostarczyć na pierwsze spotkanie.

PROSIMY NIE DZWONIĆ

FORMULARZ ZAPISÓW

KONIEC ZAPISÓW:

ZAŁĄCZNIKI:

Skierowanie na kurs z parafii zamieszkania: SKIEROWANIE
Dokument dla świadka bierzmowania (dokument musi być podpisany w parafii zamieszkania świadka): ZAŚWIADCZENIE DLA ŚWIADKA BIERZMOWANIA


 

O SAKRAMENCIE BIERZMOWANIA – ZOBACZ