Dowiedz się wszystkiego o sakramencie Bierzmowania.

Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej od jesieni 2016 r. współpracuje z klasztorem oo. dominikanów.

Działanie ośrodka polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kursów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osoby dorosłe. 

Ośrodek nie prowadzi indywidualnych przygotowań zgłaszających się osób, ani nie zajmuje się comiesięcznym bierzmowaniem dorosłych we wrocławskiej katedrze. W tych sprawach należy zgłaszać się do swoich proboszczów lub do parafii katedralnej.

Przygotowania do bierzmowania odbywają się raz w tygodniu przez okres około 14 tygodni w niedzielę o godz. 19.00 (ośrodek Centralny) lub w niedzielę o 17.00 (oo. dominikanie). 
Dodatkowym i obowiązkowym elementem przygotowań jest udział w dniu skupienia podczas trwania kursu w jedną z sobót (g. 16.00 – 20.00):
Czas trwania jednego spotkania: ok. 2 h,

Przygotowanie jest prowadzone dla osób mających ukończone minimum 19 lat i po zakończeniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej,

Termin rozpoczęcia następnego kursu:
1. 12 lutego 2017r.

(ośrodek centralny, ul. Katedralna 4; g. 18.30 spotkanie informacyjne, g.19.00 msza w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu, ul. Katedralna 4, po mszy rejestracja osobista) lub;

2. 26 lutego 2017r.

(oo. dominikanie, pl. Dominikański 2; g. 17.00 msza święta, g. 18.15 – spotkanie informacyjno formacyjne).

Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną przez wypełnienie zamieszonego niżej FORMULARZA.

Do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej potrzebne będą dane z aktu chrztu. O zapisie decyduje kolejność zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona.

Potrzebne dokumenty (Akt Chrztu św. oraz SKIEROWANIE na przygotowanie od ks. Proboszcza parafii zamieszkania) i opłatę za udział w wysokości 50 zł należy dostarczyć na pierwsze spotkanie. Prosimy nie dzwonić.

Możliwy termin bierzmowania po zakończeniu kursu. (koniec kursu: 4 czerwca 2017r. lub odpowiednio 18 czerwca 2017r.)

Zgłoszenia – NALEŻY WYPEŁNIĆ ODPOWIEDNI FORMULARZ  ZGŁOSZENIA:

Albo Ośrodek Centralny, ul. Katedralna 4 – FORMULARZ A – początek kursu 12 lutego 2017r.

Albo Klasztor Dominikanów – FORMULARZ B – początek kursu 26 lutego 2017 r.

Spotkania odbywają się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej, w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Katedralna 4, we Wrocławiu lub w klasztorze oo. dominikanów przy pl. Dominikańskim 2.”

Załączniki:

zaświadczenie dla świadka bierzmowania
zgoda na bierzmowanie poza parafią


 

O SAKRAMENCIE BIERZMOWANIA – ZOBACZ