Wrocław, 23 marca 2020 roku

Drodzy Bracia i Siostry,

 

Biorąc pod uwagę fakt ogłoszenia w naszym kraju  stanu epidemii, nasza wspólnota postanowiła potwierdzić podjętą 14 marca decyzję o zawieszeniu do odwołania publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele.

Więcej o kierujących nami racjach możecie przeczytać w opublikowanym dziś liście Przeora naszego konwentu.

Na szczęście, nasza modlitwa, sprawowanie Eucharystii, głoszenie słowa, trwają w naszym kościele mimo wszelkich ograniczeń. Tak jak zapewnialiśmy, wszystkie przyjęte na kolejne dni intencje mszalne oraz te, które obecnie mogą być składane, odprawiamy w normalnym rytmie.

W niektórych celebracjach już można uczestniczyć poprzez Internet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Kościół, wraz z kaplicą bł. Czesława, patrona Wrocławia,  pozostaje otwarty do modlitwy indywidualnej w dni powszednie od godz. 9.00 do 19.00. W tym czasie otwarta jest także zakrystia.

Poza wspomnianymi celebracjami liturgicznymi i działalnością duszpasterską, która przeniosła się do Internetu, dostępny będzie w dni powszednie od 9.30 do 19.00 telefon duszpasterski (numer: 698 633 009), pod którym bracia będą udzielali wsparcia duchowego i odpowiadali na pytania. To nowa inicjatywa i może być rozwijana w zależności od potrzeb.

Członków naszych duszpasterstw zachęcamy do twórczego wykorzystania przestrzeni wirtualnej, ale także do kontaktu ze swoimi duszpasterzami. Zgłaszajcie im swoje potrzeby duchowe. Nie jesteście sami.

Serdecznie pozdrawiamy i otaczamy modlitwą,

Bracia Dominikanie