Zapraszamy do naszego kościoła w piątek 23 listopada na krótki koncert organowy o godz. 18.15 i mszę świętą o godz. 19.00 w ramach XII Ogólnopolskiego Sympozjum dla Organistów organizowanego przez wrocławską Akademię Muzyczną. Wydarzenia te związane są ze Św. Cecylią, patronką muzyki kościelnej, której liturgiczne wspomnienie przypada dzień wcześniej. Podczas Mszy św. wystąpi Karol Mossakowski.

Karol Mossakowski jest cenionym instrumentalistą i improwizatorem. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu i Narodowe Konserwatorium w Paryżu (CNSMDP). Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych. Do jego największych sukcesów należą pierwsze nagrody na konkursach w: Poznaniu (Międzynarodowy Konkurs im. F. Nowowiejskiego, 2010), Pradze (Międzynarodowy Konkurs „Praska Wiosna”, 2013), Angers (Międzynarodowy Konkurs „Grand Prix Jean-Louis Florentz”, 2015), Biarritz (Międzynarodowy Konkurs „Grand Prix André Marchal”, 2015), Strasburg (Międzynarodowy Konkurs „Boëllmann-Gigout”, 2016). We wrześniu 2016 roku został zwycięzcą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów organowych na świecie – „Grand Prix de Chartres” we Francji. W tym samym roku otrzymał nagrodę „Koryfeusz Muzyki Polskiej” w kategorii debiut roku, przyznawaną przez Instytut Muzyki i Tańca.

W sezonie 2014/15 został Artystą-Rezydentem w Katedrze św. Ludwika w Nowym Orleanie (USA), gdzie przez sześć miesięcy występował z wieloma recitalami, prowadził zajęcia z interpretacji i improwizacji organowej, jak również wystąpił z wykładem dla American Guild of Organists. Jako improwizator specjalizuje się w akompaniowaniu niemych filmów na organach i fortepianie. W 2017 roku ukazała się nowa wersja filmu Męczeństwo Joanny d’Arc Carla Theodora Dreyera z 1928 roku z muzyką improwizowaną przez Mossakowskiego. Obecnie prowadzi klasę organów i improwizacji w Konserwatorium im. Hectora Berlioza w Paryżu. Jest również organistą tytularnym katedry w Lille we Francji.

Więcej szczegółów na plakatach.