***

W ubiegłym tygodniu Wrocławska Grupa Medytacji Chrześcijańskiej, działająca przy klasztorze oo. Dominikanów, świętowała jubileusz 20-lecia swojego istnienia.

Był to czas radości, wspomnień i wdzięczności za lata wspólnej drogi.

Świętowanie rozpoczęło się w poniedziałek, od Eucharystii dziękczynnej z konferencją o. Wojciecha Czwichockiego. Następnie odbyła się medytacja przy muzyce (zagrał Piotr Gospodarczyk et consortes). We wtorek odbyła się medytacja w kaplicy akademickiej. W czwartek natomiast odbyła się uroczysta Eucharystia z konferencją o. Maksymiliana Nawary.  We wszystkich tych spotkaniach mogli uczestniczyć nie tylko członkowie grupy, ale również wszyscy zainteresowani medytacją chrześcijańską i życiem wspólnoty.

Zwieńczeniem jubileuszu był wspólny wyjazd, wypełniony modlitwą, wspólną medytacją i rozmowami. Był to czas zatrzymania, oddechu od codziennego pośpiechu i budowania wzajemnych relacji.

Niech ten jubileusz stanie się inspiracją dla osób, które od dłuższego czasu zastanawiają się nad rozpoczęciem praktyki medytacji chrześcijańskiej i dołączeniem do tej właśnie wspólnoty.

Życzymy naszej Grupie kolejnych lat wspólnej drogi.

fot. Archiwum Wrocławskiej Grupy Medytacji Chrześcijańskiej/Justyna Ben Amara