Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ojcem Michałem Zioło, jedynym polskim trapistą, żyjącym na co dzień we Francji, według jednej z najbardziej wymagających reguł zakonnych w Kościele katolickim. Spotkanie połączone będzie z promocją książki, wywiadu-rzeki „Po co światu mnich?”, wydanej przez Wydawnictwo W drodze. Książka to zapis rozmów, jakie z ojcem Michałem przeprowadzili Katarzyna Kolska oraz ojciec Roman Bielecki OP.  Spotkanie odbędzie się w środę 21 listopada o godz. 20.oo w kościele św. Macieja Apostoła, przy Placu Nankiera 17

Zapraszamy do naszego kościoła w piątek 23 listopada na krótki koncert organowy o godz. 18.15 i mszę świętą o godz. 19.00 w ramach XII Ogólnopolskiego Sympozjum dla Organistów organizowanego przez wrocławską Akademię Muzyczną. Wydarzenia te związane są ze Św. Cecylią, patronką muzyki kościelnej, której liturgiczne wspomnienie przypada dzień wcześniej. Więcej szczegółów na plakatach.

Duszpasterstwo akademickie prowadzi zbiórkę książek na kiermasz, który za tydzień (25.11) odbędzie się w naszym zabytkowym refektarzu. Będzie on połączony z kawiarenką, w której będzie można napić się kawy, zjeść ciasto i znaleźć dobrą książkę. Dochód z akcji będzie przeznaczony na bieżące potrzeby Duszpasterstwa Akademickiego.

Wszystkich, którzy mają na półkach książki (nie tylko religijne), którymi chcieliby wesprzeć akcję, prosimy o przynoszenie ich dziś do zakrystii albo do piątku do duszpasterstwa (wejście naprzeciwko furty).

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. Więcej informacji i zapisy na stronie www.warsztaty.wlsw.pl.