1. Informujemy, że nowym przeorem klasztoru został br. Andrzej Kuśmierski. Przyjęcie urzędu odbędzie się 4.05 o godz. 11.20 w kaplicy bł. Czesława. Zapraszamy.

2. W tym tygodniu odbędzie się kanoniczna wizytacja naszego klasztoru. Prosimy o modlitwę w intencji naszej wspólnoty oraz za br. Łukasza Wiśniewskiego, naszego prowincjała.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17. Z okazji Jubileuszu 800-lecia Polskiej Prowincji Dominikanów podczas nabożeństwa świeccy dominikanie i dominikanki prezentować będą świętych naszego zakonu.

4. Msza św. roczna za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych – w poniedziałek o godz. 17.

5. W Uroczystość NMP Królowej Polski, 3 maja, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pokoju i naszej ojczyzny – Msze św. odprawimy o godz. 7, 9, 12, 17 i 19.

6. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 2-9 sierpnia (8 pełnych dni). Pozostały jeszcze wolne miejsca. Cały plan, koszty i możliwość zapisu na stronie klasztoru. Gorąco zachęcamy.

7. Duszpasterstwo Akademickie „Dominik” przygotowuje wiosenną edycję domini-kańskiej kawiarenki DominiCafe, która odbędzie się za 2 tygodnie w Starym Refektarzu. Będzie tam można spędzić wspólnie czas przed i po niedzielnych Mszach św. Częścią wydarzenia będzie kiermasz rękodzieła, książek, płyt i kwiatów. Jeżeli ktoś z Państwa ma na półkach używane książki (nie tylko o tematyce religijnej), płyty winylowe albo kwiaty doniczkowe, prosimy o przyniesienie ich do zakrystii w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy.

8. Wyjątkowo dopiero w przyszłą niedzielę kwestować będziemy na prace remontowe naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za każda ofiarę, pomoc i modlitwę w tej intencji.