Ostatnie dni przyniosły dramatyczną eskalację konfliktu w Ukrainie. Zachęcamy Was do modlitwy o pokój oraz do działania na rzecz naszych braci i sióstr dotkniętych działaniami wojennymi. Możliwych form pomocy jest bardzo wiele, dziś chcemy zaproponować trzy:

  • w naszym klasztorze zamieszkało kilkunastu uchodźców z Ukrainy; jeśli możecie pomóc nam w ich utrzymaniu, można na ten cel złożyć ofiarę w puszce św. Antoniego przy wejściu do zakrystii lub przez naszą stronę internetową – z dopiskiem „uchodźcy u Wojciecha”;
  • apelujemy o otwarte serca i domy dla tysięcy uchodźców napływających do Wrocławia; jeśli bylibyście gotowi przyjąć kogoś u siebie, można taką gotowość zgłosić dziś po Mszy św. w zakrystii, a my skontaktujemy Was z jedną z organizacji koordynujących mieszkania dla uchodźców we Wrocławiu; można też pisać do nas na adres [email protected];
  • nasi studenci z DA Dominik organizują zbiórkę rzeczy, które przez zaprzyjaźnioną Fundację Agandi zostaną dostarczone do punktów przyjmujących uchodźców na polskiej granicy; potrzebne są przede wszystkim środki chemiczne i artykuły higieniczne, artykuły dla dzieci oraz odzież damska i dziecięca. Rzeczy w dobrym stanie prosimy przynosić do biura klasztoru dzisiaj w godz. 18-20 lub w tygodniu w godz. 10-20.

Najbliższa środa to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy w tym dniu na Msze Św.: do południa – o godz.: , 7.00, 9.00 i 12.00,  a po południu jak w niedzielę – o godz. 16.00, 17,00, 18.30, 20.00 oraz o 21.30. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Spowiedź jak  w dni powszednie. W tym dniu osoby, które ukończyły 18 lat a nie rozpoczęły jeszcze 60 roku życia, obowiązuje post ścisły, czyli wstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych oraz zachowanie postu ilościowego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Papież Franciszek apeluje, by tegoroczna Środa Popielcowa była szczególnym dniem postu i modlitwy o pokój w Ukrainie.

W przyszłą niedzielę, 6 marca, przed naszym kościołem kwestować będą wolontariusze zbierający środki na wrocławskie hospicja. Już teraz prosimy o Waszą hojność. Jednocześnie dziękujemy Wam za wsparcie naszego kościoła i klasztoru, i obiecujemy pamięć w modlitwie.