We wtorek, 20 lipca, obchodzimy Uroczystość bł. Czesława, pierwszego przeora tego klasztoru i patrona Wrocławia. Zapraszamy Was na uroczyste nieszpory o godz. 18.30, a po nich o godz. 19.00 na Eucharystię.

W środę, 21 lipca, ciąg dalszy uroczystości Czesławowych. O godz. 20.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pt. Noli me tangere (łac. nie zatrzymuj mnie), opowiadający historię św. Marii Magdaleny, z udziałem muzyków jazzowych Piotra Barona (saksofon) i Macieja Adamczaka (bas). Słowo wstępne skieruje do nas s. Eliza Myk OP, dominikanka z Domu Chłopaków w Broniszewicach, współautorka wydanej niedawno książki „Czuły Kościół odważnych kobiet.” [Czytaj więcej o koncercie].

W najbliższą niedzielę, 25 lipca, zapraszamy Was do naszego kościoła na koncert Wolnego Chóru z Białorusi. Jest to grupa śpiewaków, którzy przez ostatnie miesiące zbierali się spontanicznie w Mińsku i innych miastach Białorusi, by w miejscach publicznych śpiewać tradycyjne pieśni patriotyczne i religijne jako wyraz wolności i wspólnoty mimo politycznych ograniczeń. Koncert odbędzie się po Mszy św. o godz. 16, czyli ok. 16.45. [Zobacz profil chóru na Facebooku].

Od 20 lipca będzie dostępna we wnętrzu naszego kościoła wystawa „Dominikanie w powojennym Wrocławiu”, zorganizowana we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia. Opowiada ona o historii powrotu braci kaznodziejów do Wrocławia po 1945 roku oraz historię odbudowy naszego kościoła. Kontekstem opowieści są wyjątkowe dla naszej powojennej historii wydarzenia i ludzie, wokół których się toczyła. Dowiecie się też, co kryje klasztorny skarbiec i jak mógłby wyglądać dziś nasz kościół, gdyby udało nam się zrealizować wszystkie pomysły powojennych przeorów i architektów.

DA Dominik zaprasza na wystawę „Transcendentalia”, która została przygotowana z okazji Jubileuszu 50-lecia duszpasterstwa. W wystawie wzięli udział wyjątkowi artyści, wśród nich także związani z naszym duszpasterstwem, oraz artyści z wspólnoty twórców chrześcijańskich “Vera Icon.” Wystawę plenerową można oglądać do 6 sierpnia na ogrodzeniu od strony ul. Plac Dominikański. Oryginały prac będą wystawione w pomieszczeniach duszpasterstwa końcem września. Więcej informacji na tablicy wprowadzającej w wystawę. Serdecznie zapraszamy! [obejrzyj zaproszenie]