Wieczory dla zakochanych są programem przygotowującym do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Przeznaczone są zarówno dla narzeczonych, jak i par „chodzących” ze sobą, ale poważnie myślących o małżeństwie. Wieczory umożliwiją zakochanym lepsze poznanie siebie oraz swojego przyszłego męża czy żony. Pozwalają odkryć swoje osobowości, hierarchie wartości, poglądy, postawy, oczekiwania i plany. Pomagają we właściwym podjęciu decyzji o wspólnym życiu w małżeństwie.

Wieczory dla zakochanych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich, a ich absolwenci otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego. Zarówno dokument ukończenia samej katechezy, jak i ze spotkań w poradni rodzinnej w zakresie NPR.

Wszystkie 9 spotkań „Wieczorów dla zakochanych” rozpoczynają się w środy o godzinie 18 i trwają do 3 godzin. Każde z nich prowadzone  jest wspólnie przez parę małżeńską animatorów spotkań małżeńskich i kapłana. W okresie obostrzeń wynikających z pandemi nasze spotkania odbywają się online. Jeżeli będzie to już możliwe, w sytuacji poluzowania obostrzeń, nasze spotkania powrócą do starego refektarza klasztoru dominikańskiego.

W celu zapisania się na wiosenną edycję „Wieczorów dla zakochanych” prosimy o kierowanie zgłoszeń i pytań na adres: [email protected]