Zapraszamy na rekolekcje akademickie pod tytułem „… lecz z Boga się narodzili”, które wygłosi o. Łukasz Kubiak OP. Rozpoczną się dzisiejszą mszą akademicką o godz. 20:00. Kontynuowane będą w poniedziałek i wtorek na mszy świętej o 19:00, po której będzie konferencja rekolekcyjna. Zapraszamy wszystkich studentów! Rekolekcje będą także transmitowane na naszym kanale YouTube.

 

Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. W związku z obostrzeniami na te msze obowiązują zapisy prowadzone wyłącznie przez naszą stronę internetową (więcej informacji na plakatach). Msze roratnie są transmitowane na naszym kanale YouTube.

 

Przypominamy, że w związku z ograniczoną ilością dostępnych miejsc w naszym kościele pierwszeństwo uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii mają osoby, które telefonicznie lub osobiście w zakrystii zapisały się na liście uczestników. Prosimy nie wysyłać sms-ów i nie czekać z zapisami do niedzieli.

 

Zapisy na Pasterkę i msze świąteczne planujemy rozpocząć w poniedziałek 21 grudnia, po uzyskaniu jasności odnośnie obowiązujących limitów. Zapisy będą prowadzone wyłącznie telefonicznie.

 

Zachęcamy do nieodkładania spowiedzi na ostatnią chwilę przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Ta coroczna prośba nabiera szczególnej ważności w okresie pandemii, kiedy staramy się zapewnić spowiadającym się pełne bezpieczeństwo. W związku z tym nie będziemy mogli zapewnić większej ilości spowiedników w ostatnim tygodniu przed Świętami, jak to miało miejsce w poprzednich latach.

 

Przypominamy o transmisjach Mszy świętych: w niedziele o godz. 10.30, 12.00, 18.30, 20.00 i 21.30, oraz w dni powszednie o godz. 12.00 i 19.00. Uczestniczący w transmisjach mogą złożyć ofiarę „na tacę” przez Internet, korzystając z linku znajdującego się bezpośrednio na stronie YouTube.

 

W przyszłą niedzielę tj. 20 grudnia 2020 roku młodzież z dominikańskiego duszpasterstwa PIĘTROBUS będzie prowadzić akcję „plecak w (o)biegu” zbiórkę dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności. Z uwagi na wymogi sanitearne zbierać będziemy:

  • Plecak (nieuszkodzony i w dobrym stanie)
  • Skarpetki (NOWE!)
  • Czapki (NOWE!)
  • Rękawiczki (NOWE!)

Wszystkie zebrane plecaki, skarpetki, czapki i rękawiczki przekażemy osobom dotkniętym kryzysem bezdomności.

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas.