Trwają zapisy na kurs przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Ilość miejsc ograniczona. Pozostałe informacje i możliwość zapisu na stronie internetowej.

Ogłaszamy zapisy na wykłady Filozoficzno-Teologicznej Szkoły Bł. Czesława. Spotkania odbywają się zasadniczo w pierwsze soboty i miesiąca. W tym roku gościć będziemy dr Marcina Majewskiego z wykładem: Księga Wyjścia – mit założycielski Izraela?, dr Dominika Jurczaka z wykładem: Msza święta ma swoją historię – fascynująca przygoda z historią i teologią Eucharystii oraz dr Dominika Jarczewskiego z wykładem: Modernizm, postmodernizm i…czy to już koniec kultury? Przygody z filozofią współczesną. Szczegółowe informacje oraz formularz zapisu na stronie klasztoru. Zajęcia są płatne a ilość miejsce ograniczona. Charakter zajęć będzie trochę inny niż w ubiegłych latach.

Informujemy, że przy klasztorze od 10 lat działa grupa medytacji chrześcijańskiej, ściśle związana z benedyktynami z Lubinia. Zapraszamy do wspólnej medytacji w każdy czwartek o godz. 20.00 w kaplicy akademickiej. Dla początkujących krótkie wprowadzenie. Prosimy przychodzić punktualnie.