Od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje limit liczby osób uczestniczących w liturgii. W związku z tym zastosowany przez nas miesiąc temu system zapisów przestaje obowiązywać, a kościół będzie otwarty przez cały dzień.

Przypominamy jednak o obowiązku zakrywania ust i nosa. Biorąc zaś pod uwagę, że sytuacja epidemiologiczna nadal stwarza zagrożenie dla naszego zdrowia, prosimy o wzajemną wrażliwość i troskę. Jeśli liczba uczestników mszy świętej na to pozwala zachowajmy dystans, podchodzą w procesji do Komunii świętej zachowajmy odległości, Komunię świętą przyjmujmy na rękę, a jeśli mamy ku temu przeszkody, poczekajmy, by przyjąć ją do ust na końcu kolejki. Ze swojej strony postaramy się o wietrzenie kościoła i częstą jego dezynfekcję.

Od poniedziałku wydłużamy dyżury spowiedzi – sakrament pokuty będzie celebrowany w dni powszednie w godzinach od 14.00 do 20.00 w kaplicy św. Józefa.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. Roczną o godz. 17:00. Będziemy się modlić za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych.

Przypominamy o transmisji Eucharystii z naszego kościoła: w dni powszednie o godz. 12.00 i w niedziele o godz. 10.30, 12:00, 18:30, 20:00, 21:30.

Natomiast ze względu na rosnące zaangażowanie braci w bezpośrednią działalność duszpasterską nie będziemy kontynuowali transmisji Koronki do Bożego Miłosierdzia i Różańca.

Dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe okazywane naszej wspólnocie i dziełom naszego klasztoru w tym szczególnym czasie. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w codziennej modlitwie.

Dekret obowiązujący w Archidiecezji Wrocławskiej