Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli zwiększyła się dopuszczalna ilość osób, mogących uczestniczyć w Liturgii w naszym kościele i obecnie wynosi ona 125.

Ponieważ jest ona ciągle daleka od zwykłej dla naszego kościoła liczby uczestników mszy świętych, nadal pierwszeństwo uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii mają osoby, które telefonicznie lub osobiście w zakrystii zapisały się na liście uczestników (numer telefonu przeznaczonego wyłącznie do rezerwacji to: 692 014 387; dzwonić można w dni powszednie w godzinach pracy zakrystii, czyli od 7 do 20).

Zachęcamy do korzystania z tych zapisów i do wcześniejszego dowiadywania się o ilości miejsc na poszczególnych mszach świętych, gdyż ciągle mamy dużo wolnego miejsca na mszach porannych i brakuje go nam w południe i wieczorem.

Uczestniczących w Eucharystii w naszym kościele prosimy o dostosowanie się do norm podawanych przez celebransa na początku mszy świętej. Mają one na celu zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego naszych celebracji ale także ładu sprzyjającego spokojnej modlitwie.

Ponieważ ciągle wiele osób pozbawionych jest możliwości uczestnictwa w mszach świętych zapraszamy na transmisję Eucharystii z naszego kościoła: w dni powszednie o godz. 12.00 i w niedziele o godz. 12:00, 18:30, 20:00, 21:30.

Ponadto codziennie transmitujemy także Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i różaniec w dni powszednie o 20.30.

Nadal dostępny jest telefon duszpasterski: +48 698 633 009 – w dni powszednie od 9.30 do 19.00.

Przypominamy, że obecnie istnieje możliwość zamawianie intencji mszalnych także przez naszą stronę internetową.

Trwa formowanie grupy katechumenatu, czyli osób dorosłych pragnących rozpocząć przygotowanie do chrztu. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej naszego klasztoru w zakładce „Sakramenty”.

Z okazji przypadających jutro setnych urodzin św. Jana Pawła II, Episkopat Polski wystosował list do wiernych. Z jego treścią można zapoznać się na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do lektury.

Dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe okazywane naszej wspólnocie i dziełom naszego klasztoru w tym szczególnym czasie. O naszych dobroczyńcach pamiętamy w codziennej modlitwie.