Młodzież z Dominikańskiego Duszpasterstwa „Piętrobus” prosi wszystkich chodzących do naszego kościoła o wsparcie akcji Skarpetki od św. Mikołaja. W najbliższą niedzielę, 22 grudnia, młodzież po każdej mszy będzie zbierać przy wyjściu z kościoła NOWE skarpetki (w dowolnej ilości) od numeru 39 wzwyż dla osób bezdomnych przebywających we Wrocławiu. Zapraszamy do wsparcia tej akcji.

Zachęcamy do nieodkładania spowiedzi na ostatnią chwilę przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Spowiadamy od poniedziałku do soboty, 16 – 21 grudnia, a także w poniedziałek 23
grudnia: od godz. 11.00 do 20.00. W niedzielę 22 grudnia: jak zawsze pół godziny przed każdą Mszą świętą. Podczas Mszy niedzielnych nie spowiadamy. W dzień Wigilii Bożego Narodzenia, 24 grudnia, a także w kolejne dwa dni świąteczne, 25 i 26 grudnia, nie będzie możliwości spowiedzi w naszym kościele

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas.

Jak wszyscy wiemy, Wrocław przygotowuje się do Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez wspólnotę Taizé. 28 grudnia około 15 000 młodych ludzi z całej Europy przyjedzie do naszego miasta na pięć dni i cztery noce. Jak informują organizatorzy, ciągle potrzebujemy około 7 000 miejsc, aby wszystkich ugościć. Warunki udzielenia gościny są bardzo proste: rano śniadanie a wieczorem 2 m² na podłodze, żeby rozłożyć śpiwór i karimatę. Przez cały dzień uczestniczący będą brać udział w programie w mieście, do domów będą wracać dopiero wieczorem około 22.00.
Więcej informacji można uzyskać w swoich parafiach.