Zachęcamy do zainteresowania się wykładami Szkoły Filozoficzno-Teologicznej Bł. Czesława, która od dwóch lat działa przy naszym klasztorze. Szczegółowy plan wykładów znajduje się na stronie internetowej oraz na plakatach. Możliwość zapisania się jedynie poprzez formularz zgłoszeniowy. Zostało jeszcze 20 wolnych miejsc. Za dwa tygodnie zaczynamy zajęcia.

W ramach naszej inicjatywy kulturalnej „Wieczory Czesławe”, serdecznie zapraszamy na kolejny cykl spotkań muzycznych. W tym roku organizujemy serię trzech koncertów kameralnych: „organy +” (w poprzednim był to cykl koncertów stricte organowych).

Pierwszy koncert odbędzie się w środę 25 września o g. 20:00, a kolejne w październiku i listopadzie. Będziemy mogli posłuchać brzmienia organów nie tylko w głównym kościele, ale również instrumentu znajdującego się w kaplicy św. Józefa.

Na najbliższym koncercie wystąpią dla Państwa: organistka Julianna Petzuch i skrzypek prof. Adam Musialski z katowickiej Akademii Muzycznej. Serdecznie zapraszamy, wstęp na  to wydarzenie jest wolny.

W następną niedzielę, 29 września, po mszy świętej o godz. 12:00, zapraszamy na koncert organowy. Wystąpią Zuzanna i Maciej Batorowie – organy, oraz Maciej Król – trąbka. Koncert odbywa się w ramach festiwalu „Chopin bez granic” – szczegóły na plakatach.

Trwa rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego. W programie studium zajęcia z emisji głosu, czytania nut głosem, liturgiki i dyrygentury. Szczegóły i zapisy na plakatach i  stronie www.wlsw.pl.

Przy naszym klasztorze od wielu lat działa grupa medytacji chrześcijańskiej. Jest on związana z benedyktyńskim ośrodkiem medytacji w Lubiniu oraz ze Światową Wspólnotą Medytacji Chrześcijańskiej. Spotykamy się w każdy czwartek o godz. 20:00 w kaplicy akademickiej. Należy być punktualnie. Dla początkujących robimy krótkie wprowadzenia. Zachęcamy i zapraszamy.

Od 1 do 4 października w Korbielowie odbędą się rekolekcje dla zainteresowanych duchowością dominikańską. Szczegóły na www.świeccy.dominikanie.pl