Od dzisiejszej niedzieli wracamy do zwykłego planu Mszy świętych niedzielnych  i spowiedzi w dni powszednie. Powracamy więc do celebracji niedzielnej  Mszy św. o godz. 17.00 oraz dyżurów spowiedzi od 11.00 do 20.00. Godziny spowiedzi  w niedziele nie ulegają zmianie – spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. Roczną o godz. 17:00. Będziemy się modlić za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych. Po mszy św. różaniec za zmarłych.

Trwają zapisy na kolejny kurs przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych (ukończone 19 lat), który rozpocznie się 17 września o godz. 19.00 a zakończy w styczniu 2020 r. Informacje i zapisy na stronie internetowej klasztoru.

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów w ramach Filozoficzno-Teologicznej Szkoły  Bł. Czesława. W tym roku gościć będziemy: dr hab. Łukasza Niesiołowskiego-Spano  z UW z wykładem: „Historia Starożytnego Izraela – historia wydarzeń i narracja historii”; dr Marcina Majewskiego z UPJPII z wykładem: „Między mitem a historią – komentarz do Księgi Rodzaju” oraz znanego już nam patrologa o. dr Damiana Mrugalskiego OP z wykładem: „Pierwsze sobory – intrygi, walka o wpływy – a może Duch Św., który prowadzi do całej prawdy?.” Wykłady odbywają się w starym refektarzu, zasadniczo
w pierwsze soboty miesiąca. Uczestnictwo w zajęciach jest płatne. Szczegółowy plan oraz możliwość zapisów na stronie klasztoru w zakładce: „instytucje”. Informacje również na plakatach. Zachęcamy do udziału w naszych zajęciach. Niestety ilość miejsce ograniczona.

Parafia NMP na Piasku zaprasza na obchody 30 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Mariampolskiej, zwanej też Zwycięską, Hetmańską i Rycerską.  W sobotę 7 września o godz. 19.00 odbędzie się koncert-misterium pt. „PRZEZ DZIEJE EPOK Z MATKĄ BOSKĄ MARIAMPOLSKĄ”. Wykonawcami będą Justyna Gleńsk – organy i śpiew oraz Sebastian Ryś – słowo.

Natomiast w niedzielę 8 września o godz. 12.00 sumie odpustowej będzie przewodniczył J. E. ks. Abp Senior Marian Gołębiewski. Więcej szczegółów na plakatach.