Najbliższa środa to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do Świąt Wielkanocnych.

Zapraszamy w tym dniu na Msze Św.: do południa – o godz.: 6.00 , 7.00, 9.00 i 12.00,  a po południu jak w niedzielę – o godz. 16.00, 17,00, 18.30, 20.00 oraz o 21.30. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Spowiedź jak w dni powszednie.

W tym dniu osoby, które ukończyły 18 lat a nie rozpoczęły jeszcze 60 roku życia, obowiązuje post ścisły, czyli wstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych oraz zachowanie postu ilościowego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwa Wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz. 17.00, w każdą niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na następujące serie rekolekcji:

  • Rekolekcje dla ogółu wiernych: od 17 do 20 marca. Głosi ks. Kacper Radzki, rektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. 
  • Rekolekcje akademickie: od 7 do 10 kwietnia. Głosi o Marek Urbanowski OP

Wspólnota Galilea zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w czwartek, 7 marca, o godz. 19.00.

Wszystkie zainteresowane pary zapraszamy na kolejną edycję „Wieczorów dla zakochanych”. Pierwsze spotkanie nowej edycji wiosennych „Wieczorów” rozpoczniemy w środę 24 kwietnia. Pełna informacja i zapisy na stronie internetowej naszego klasztoru w zakładce „kursy dla narzeczonych”.

Serdecznie zapraszamy do scholi i orkiestry, które będą tworzyć oprawę muzyczną Triduum Paschalnego w naszym kościele. Pierwsza próba odbędzie się w sobotę
9 marca, o godz. 10:00, w sali DA Dominik. Zapisy drogą mailową (triduum2019@gmail.com), bądź osobiście u naszych panów organistów. Więcej informacji na stronie klasztoru i na plakatach.