Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu i tym samym nowy rok liturgiczny. Zapraszamy na sprawowane w dni powszednie tego okresu Msze święte o godz. 6.00, tzw. Roraty.

W okresie Adwentu zapraszamy na rekolekcje:

Dla ogółu wiernych, już za tydzień, w dniach: 9-12 grudnia, głosi Tomasz Zamorski OP

Rekolekcje akademickie, w dniach: 16-19 grudnia, głosi Jakub Nesterowicz OP.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. Roczną o godz. 17:00. Będziemy się modlić za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. różaniec za zmarłych.

Wspólnota Galilea zaprasza na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie, które odbędzie się 6 grudnia o godz. 19.00. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w rozpoczynającym się wówczas kursie „Ucz się od Niego”. Więcej informacji na profilu wspólnoty na Facebooku.”

Serdecznie zapraszamy do tegorocznej scholi pasterkowej, która będzie śpiewać na Mszy wigilijnej Narodzenia Pańskiego. Pierwsza próba odbędzie się za tydzień, 8 grudnia w godz. od 10:00 do 13:00 w sali duszpasterstwa 3/4. Następne próby będą odbywały się w kolejne soboty adwentu.

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy Akatystem ku czci Bogurodzicy. Jest to uroczysty hymn na cześć Maryi wywodzący się z tradycji kościołów wschodnich. Odśpiewamy go w naszym kościele w najbliższą sobotą w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwę rozpoczniemy o godzinie 19:45.

Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na kolejny w tym roku OPen – spotkanie otwarte – pod tytułem “O nadziei w czasach bezNadziei”. S. Małgorzata Pagacz opowie o nieco dziś zapomnianej cnocie nadziei. Czy wiara, że “będzie dobrze” jest naiwnością? Zapraszamy do sali głównej duszpasterstwa w piątek o godz. 19:00.

W sobotę, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

Dominikańskiej Duszpasterstwo Rodzin zaprasza rodziców z dziećmi na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. Spotkamy się sobotę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, tym razem o godz. 10.30 w kaplicy akademickiej naszego kościoła. Tematem katechezy dla dzieci będzie: „Maryja przynosi nam Jezusa”.

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas.