Jeszcze tylko dwa dni trwają zapisy na kolejny kurs przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, który rozpocznie się w najbliższy wtorek 25 września a zakończy w lutym 2019 r. Zapisy na stronie internetowej klasztoru.

Wszystkich zainteresowanych  zapraszamy na kolejną edycję „Wieczorów dla zakochanych”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 października. Szczegółowe informacje i możliwość zapisu, na naszej stronie internetowej.

Można się jeszcze zapisać na kolejny cykl wykładów w ramach Filozoficzno-Teologicznej Szkoły Bł. Czesława. W tym roku gościć będziemy: o. prof. Jana Andrzeja Kłoczowskiego z wykładem: „Jedna czy wiele religii – podstawowe zagadnienia filozofii religii”; o. dr Pawła Krupę, wybitnego znawcę myśli
św. Tomasza z Akwinu z wykładem: „Bóg – człowiek – życie – wprowadzenie do myśli św. Tomasza z Akwinu” oraz znanego już nam biblistę ks. dr Artura Malinę
z wykładem: „Jak czytać Pismo św. –  metody hermeneutyki biblijnej.” Wykłady odbywają się w Starym refektarzu, zasadniczo w pierwsze soboty miesiąca. Uczestnictwo w zajęciach jest płatne. Szczegółowy plan oraz możliwość zapisów na stronie klasztoru w zakładce: instytucje. Zachęcamy do udziału w naszych zajęciach.

Trwa także rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego.
W programie studium zajęcia z emisji głosu, czytania nut głosem, liturgiki
i dyrygentury. Szczegóły i zapisy na plakatach i  stronie www.wlsw.pl.