Zapraszamy na kolejny cykl wykładów w ramach Filozoficzno-Teologicznej Szkoły Bł. Czesława. W tym roku gościć będziemy: o. prof. Jana Andrzeja Kłoczowskiego z wykładem: „Jedna czy wiele religii – podstawowe zagadnienia filozofii religii”; o. dr Pawła Krupę, wybitnego znawcę myśli św. Tomasza z Akwinu z wykładem: „Bóg – człowiek – życie – wprowadzenie do myśli św. Tomasza z Akwinu” oraz znanego już nam biblistę ks. dr Artura Malinę z wykładem: „Jak czytać Pismo św. –  metody hermeneutyki biblijnej.” Wykłady odbywają się w Starym refektarzu, zasadniczo w pierwsze soboty miesiąca. Uczestnictwo w zajęciach jest płatne. Szczegółowy plan oraz możliwość zapisów na stronie klasztoru w zakładce: instytucje. Zachęcamy do udziału w naszych zajęciach.

Kolejny kurs przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się 25 września a zakończy w lutym 2019 r. Zapisy na stronie internetowej klasztoru.

Od najbliższej niedzieli, 2 września, wracamy do zwykłego planu Mszy świętych niedzielnych i spowiedzi w dni powszednie. Powracamy więc do celebracji niedzielnej Mszy św. o godz. 17.00 oraz dyżurów spowiedzi od 11.00 do 20.00. Godziny spowiedzi w niedziele nie ulegają zmianie – spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

W następną niedzielę będziemy kwestować na potrzeby remontowe naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę i modlitwę w tej intencji.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Listu papieża Franciszka do Ludu Bożego, opublikowanego w dniu 20 sierpnia. List, będący reakcją na ujawnienie w ostatnich dniach bolesnych i tragicznych faktów nadużyć seksualnych w Kościele katolickim w stanie Pensylwania, w Stanach Zjednoczonych, jest bezprecedensowym wezwaniem nas wszystkich do modlitwy, pokuty i nawrócenia. Wszyscy mamy bowiem świadomość, że zło nie dotknęło jedynie kilku diecezji w oddalonym od nas zakątku Kościoła, ale, podobnie jak w przypadku innych grzechów, jest obecne w wielu miejscach a czasem nawet bardzo blisko nas.

Link do Listu znajduje się na stronie klasztoru. Wersja drukowana znajduje się także
w gablotach z ogłoszeniami.