W piątek 20 lipca obchodzimy Uroczystość Bł. Czesława, głównego patrona miasta Wrocławia oraz założyciela tutejszego klasztoru braci dominikanów.

Zapraszamy we czwartek, w wigilię uroczystości, na śpiewane nieszpory o godz. 18.15 w Kaplicy Bł. Czesława oraz na Mszę Wigilijną  o godz. 19.00.

Również we czwartek, 19 lipca, rozpoczynamy w naszym klasztorze nowy cykl kulturalny: „Wieczory Czesławowe”. W ramach tej inicjatywy na początek proponujemy koncert w wykonaniu dr Wojciecha Wojtasiewicza z USA. W programie utwory m.in. J. S. Bacha, G. F. Händla oraz Ch.-M. Widora. Koncert ten jest jednym z trzech jakie odbędą się w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych: „Muzyka Organowa – Europejskie Dziedzictwo Chrześcijańskie”. Zapraszamy o godz. 20.00, wstęp wolny. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu na plakatach i naszej stronie internetowej w zakładce „Wieczory Czesławowe”.

W dzień Odpustu Bł. Czesława (piątek) zapraszamy na uroczystą Mszę św.
o godz. 17.00, kazanie wygłosi ojciec prowincjał Paweł Kozacki. Po Mszy w Kaplicy bł. Czesława śpiewana litania oraz wspólne nieszpory.