Wieczory dla zakochanych, to od ponad 30 lat solidna szkoła i warsztat wzajemnej komunikacji, słuchania i rozumienia się w dialogu narzeczeńskim.
Całość edycji to 9 spotkań, zawsze w środy od godziny 18.00 do godziny 21.15. Podstawową metodą pracy Wieczorów dla zakochanych jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłanów – animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, jego duchowość,  rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.
Wieczory przeznaczone są zarówno dla narzeczonych, mających już ustaloną datę ślubu, jak również dla par chodzących ze sobą i pragnących bardziej się poznać i rozumieć.
Wszystkie zainteresowane pary zapraszamy na najbliższą edycję Wieczorów dla zakochanych.

Nowa edycja rozpocznie się w środę 18 kwietnia i zakończy w środę 27 czerwca. W tym czasie wypadną 2 środy, kiedy nie spotkamy się: pierwsza 2 maja i druga 30 maja, czyli przed Uroczystością Bożego Ciała.

Spotykamy się zawsze w środy o godzinie 18, w Starym Refektarzu naszego klasztoru. Wejście od ul. Janickiego 2. Zapisy wyłącznie drogą mailową.
W sprawie zapisu i uczestnictwa prosimy wysyłać maila na adres: wojciech.jezienicki@gmail.com 
Tylko potwierdzenie mailowe wysłane do par zgłaszających się jest wpisaniem na listę uczestników i tym samym zaproszeniem na wiosenną edycję Wieczorów dla zakochanych.

Po piątym Wieczorze, istnieje możliwość zapisania się na spotkania w poradni rodzinnej – konsultacje indywidualne w poradni życia rodzinnego z odpowiednio przygotowaną osobą świecką – doradcą życia rodzinnego.

Na końcu otrzymujecie Państwo właściwe zaświadczenia wymagane do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zaświadczenie z odbycia nauk przed zawarciem sakramentu małżeństwa i drugie zaświadczenie ze spotkania z nauczycielem naturalnego planowania życia.

Serdecznie zapraszamy i informujemy, że liczba miejsc dla par uczestniczących w Wieczorach dla zakochanych jest ograniczona.

OO. Dominikanie