Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej od jesieni 2016 r. współpracuje z klasztorem oo. dominikanów.

Działanie ośrodka polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kursów przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osoby dorosłe. 
Przygotowanie jest prowadzone dla osób mających ukończone minimum 19 lat i po zakończeniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Ośrodek nie prowadzi indywidualnych przygotowań zgłaszających się osób, ani nie zajmuje się comiesięcznym bierzmowaniem dorosłych we wrocławskiej katedrze. W tych sprawach należy zgłaszać się do swoich proboszczów lub do parafii katedralnej.

Termin rozpoczęcia następnego kursu:

Letni kurs przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się 4 lipca o godz. 19:00 w starym refektarzu (sala w klasztorze, wejście od ul. Janickiego) a zakończy 10 października 2017.
Czas trwania jednego spotkania: ok. 1.3 godziny,

Zapisy

Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną przez wypełnienie zamieszonego niżej FORMULARZA.

Do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej potrzebne będą dane z aktu chrztu. O zapisie decyduje kolejność zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona.

Potrzebne dokumenty (Akt Chrztu św. oraz SKIEROWANIE na przygotowanie od ks. Proboszcza parafii zamieszkania) i opłatę za udział w wysokości 50 zł należy dostarczyć na pierwsze spotkanie. Prosimy nie dzwonić.

Zgłoszenia – NALEŻY WYPEŁNIĆ ODPOWIEDNI FORMULARZ  ZGŁOSZENIA:

Klasztor Dominikanów – FORMULARZ – początek kursu 26 lutego 2017 r.

Spotkania odbywają się w klasztorze oo. dominikanów przy pl. Dominikańskim 2.”

Załączniki:

zaświadczenie dla świadka bierzmowania
zgoda na bierzmowanie poza parafią


 

O SAKRAMENCIE BIERZMOWANIA – ZOBACZ