W tym tygodniu Kościół świętuje dwie uroczystości: w poniedziałek 20 marca, przeniesiona z dnia dzisiejszego, Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, i w sobotę 25marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

Rekolekcje dla niesakramentalnych – od poniedziałku do środy, o godzinie 19.00, głosił będzie ojciec Jacek Szymczak OP.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich rodziców z dziećmi na wspólne przeżywanie Drogi Krzyżowej. Spotykamy się w sobotę 1 kwietnia
o godzinie 15.00 w naszym kościele. Podczas nabożeństwa, w dniu w którym przypada wigilia rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, będziemy prosili Boga o dar pokoju dla świata i o umocnienie w miłości dla prześladowanych chrześcijan.

Przypominamy, że trwa formowanie grupy katechumenatu, czyli osób dorosłych pragnących rozpocząć przygotowanie do chrztu. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej naszego klasztoru: wroclaw.dominikanie.pl, w zakładce „Sakramenty”.

Tak jak już zapowiadaliśmy, w dniu dzisiejszym w kościołach naszego miasta prowadzona jest kwesta na rzecz wrocławskich hospicjów, zajmujących się osobami dorosłymi z zaawansowaną chorobą nowotworową. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby tych chorych. Wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie. Kwesta jest okazją do konkretnego dzieła miłosierdzia w szczególnym okresie Wielkiego Postu, wobec osób potrzebujących pomocy w ostatnim okresie swego ziemskiego życia. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.