Serdecznie zapraszamy na rekolekcje pt. „Miłosierdzia pragnę…” (Oz 6,6; por. Mt 9,13b, 12,7b), które odbędą się w dniach 12-14 listopada (od czwartku do soboty), o godzinie 17.00 (Msza św. połączona z nabożeństwem różańcowym). Szczególnie kierujemy je do czcicieli Matki Bożej i Różańca św., ale oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Dnia 13 listopada będą one połączone z nabożeństwem fatimskim. Rekolekcje głosić będą ojcowie Norbert Oczkowski i Marek Miławicki. Inspiracją stały się dwa jubileusze, które rozpoczęły się w tym roku: pierwszy to Jubileusz 800-lecia naszego Zakonu, który właśnie rozpoczęliśmy, a drugi – ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy – Rok Miłosierdzia Bożego, który rozpocznie się 8 grudnia. Jego mottem są słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.

Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, tym razem wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca, czyli 14 listopada o godz.19.00. Zapraszamy chorych i zainteresowanych modlitwą za nich.

„Duszpasterstwo Akademickie Dominik zachęca do udziału w zbiórce darów dla Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie, prowadzonego przez siostry dominikanki. Dary będzie można zostawiać w niedzielę w przedsionku zakrystii, a w dni powszednie na furcie klasztoru.
Akcja potrwa do końca listopada. Więcej informacji, w tym lista potrzebnych artykułów, na stronie internetowej DA i na plakatach.”

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje w dniach 27-29 listopada 2015 r. w klasztorze oo. dominikanów we Wrocławiu. Więcej informacji i zapisy na stronie www.wlsw.pl.