Jutro, 2 listopada, Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Porządek Mszy świętych jak w dzień powszedni. Podczas Mszy świętych o godzinie 12.00 i 17.00, tzw. Mszy rocznych, będziemy modlili się za zmarłych poleconych naszej pamięci na kartkach wypominkowych. Imiona zmarłych będą także odczytywane przez cały jutrzejszy dzień i przez cały dzień będziemy polecali ich dusze Bogu w modlitwie. Przez cały miesiąc listopad będziemy odmawiali w intencji zmarłych różaniec po Mszy św. o godzinie 17.00, w dni powszednie.
Kartki wypominkowe z imionami naszych bliskich zmarłych można jeszcze składać w zakrystii.

ODPUSTY
W tych dniach można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca.
Aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych, trzeba:
1. W Dzień Zaduszny nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną, albo
2. W dniach do 8 listopada nawiedzić cmentarz i pomodlić się.
Ponadto:
3. Wykluczyć w sercu wszelkie przywiązanie do grzechu, nawet powszedniego
4. Wyspowiadać się lub być w stanie łaski uświęcającej; przyjąć Komunię Świętą oraz odmówić Ojcze nasz…. Wierzę w Boga … i pomodlić w intencjach, o które prosi Ojciec Święty.
Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje w dniach 27-29 listopada 2015 r. w klasztorze oo. dominikanów we Wrocławiu. Więcej informacji i zapisy na stronie www.wlsw.pl.

I najważniejsze. Jak już ogłaszaliśmy tydzień temu, zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie Jubileuszu 800-lecia założenia naszego Zakonu, które będzie miało miejsce w sobotę 7 listopada. Nasza celebracja rozpocznie się liturgią światła i nieszporami o godzinie 18.00; a po nich Msza święta o godzinie 19.00. Natomiast po części liturgicznej modlitwa psalmami w wydaniu jazzowym – Małgorzata Hutek, koncert „Ufam Tobie”. Akompaniować będzie między innymi Nikola Kołodziejczyk, zdobywca tegorocznego „Wiktora”.