W czwartek Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

Trwa rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, działającego przy naszym klasztorze. W programie studium m.in. zajęcia z emisji głosu, liturgiki, dyrygentury i chorału. Szczegóły i zapisy na stronie www.wlsw.pl.

Zapraszamy na warsztaty pisania ikon prowadzone przez Panią Ewę Pikul. Zajęcia odbywają się w soboty w sali Piętrobus. Są wolne miejsca w grupie początkującej, która zacznie zajęcia w październiku. Kontakt do osoby prowadzącej i szczegółowe informacje na plakatach przy wejściach do Kościoła.

W piątek, pierwsze po wakacyjnej przerwie, spotkanie duszpasterstwa osób żyjących po rozwodzie w nowym związku. Msza o godz 19 (w Starym Refektarzu), a po niej spotkanie.

W sobotę zapraszamy na wykład, pani dr Agnieszki Lisieckiej –Bednarczyk: „Manipulacja samym sobą a rozwój”. Będzie to pierwszy z cyklu wykładów poruszających temat z pogranicza wiary i psychologii. Początek wykładu o godz. 16 w Starym Refektarzu.

Przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie katechetyczne odbędzie się w środę 30 września o godzinie 18 w Refektarzu Starego Klasztoru. Kurs składa się z czterech spotkań ( kolejne środy ), a każda katecheza trwa 2 godziny. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

W dniach od 25 września do 11 października we Wrocławiu odbędą się „Dni Seniora”. Są one częścią kampanii społecznej, której misją jest podkreślenie potencjału i możliwości osób po sześćdziesiątym roku życia, ich szczególnego miejsca w społeczeństwie i rodzinie – szczegóły na plakatach.