W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na prace remontowe kościoła i klasztoru zebraliśmy 12035 PLN. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

W poniedziałek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

Przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie katechetyczne odbędzie się w środę 30 września o godzinie 18,  w  refektarzu Starego Klasztoru. Kurs składa się z czterech spotkań ( kolejne środy ), a każda katecheza trwa 2 godziny. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent zaprasza na pierwsze spotkanie formacyjne po wakacyjnej przerwie. Temat spotkania to: Poznaj swój zespół. Wartość wspierania talentów. Odbędzie się ono dnia 18 września 2015 roku w Centrum kultury im. Jana Pawła II przy ul. Katedralnej 4. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00 w Kościele św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim. Więcej szczegółów na plakacie.

Trwa rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, działającego przy naszym klasztorze. W programie studium m.in. zajęcia z emisji głosu, liturgiki, dyrygentury i chorału. Szczegóły i zapisy na stronie www.wlsw.pl.

Zapraszamy na warsztaty pisania ikon prowadzone przez Panią Ewę Pikul. Zajęcia odbywają się w soboty w sali Piętrobus. Są wolne miejsca w grupie początkującej, która zacznie zajęcia w październiku. Kontakt do osoby prowadzącej i szczegółowe informacje na plakatach przy wejściach do Kościoła.