Po przerwie wakacyjnej zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w pierwszą sobotę miesiąca, czyli 5 września o godz.19.00. Zapraszamy chorych i zainteresowanych modlitwą za nich.

W następną niedzielę będziemy kwestować na potrzeby prac remontowych elewacji kościoła oraz klasztoru. Polecamy waszej trosce nasz kompleks służący w tym miejscu mieszkańcom Wrocławia od 800 lat.

Trwa rekrutacja do Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, działającego przy naszym klasztorze. W programie studium m.in. zajęcia z emisji głosu, liturgiki, dyrygentury i chorału. Szczegóły i zapisy na stronie www.wlsw.pl.

Świeccy Dominikanie, którzy spotykają się również przy naszym klasztorze zapraszają wszystkich chętnych na rekolekcje o duchowości dominikańskiej w codziennym życiu. Rekolekcje, połączone z wędrówkami po górach, odbędą się w dniach od 11 do 15 września w Korbielowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach w gablotach kościoła, a także na ogólnopolskiej stronie Świeckich Dominikanów: www.swieccy.dominikanie.pl

Zapraszamy na warsztaty pisania ikon prowadzone przez Panią Ewę Pikul. Zajęcia odbywają się w soboty w sali Piętrobus. Są wolne miejsca w grupie początkującej, która zacznie zajęcia w październiku. Kontakt do osoby prowadzącej i szczegółowe informacje na plakatach przy wejściach do Kościoła.”

Na zakończenie wakacji księgarnia Domini Canes proponuje Państwu spektakl „Pieśni o krainie, Panu Bogu i życiu ludzkim” jest to spektakl-obrzęd koło stołu z ucztą, złożony z tradycyjnych pieśni morawskich, polskich, ukraińskich i łotewskich oraz poezji Bohuslava Reynka i Brunona Schulza, w którym śpiewem tych pieśni czeski zespół teatralny „Teraz wdech i leć” wykracza poza czas i przestrzeń teraźniejszości. Spektakl odbędzie się 1 września godz. 18:00 w naszej kawiarence.

Policjanci z komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto apelują do seniorów o rozwagę przy przekazywaniu pieniędzy osobom nieznanym, podającym się za kolegę wnuczka lub kogoś znajomego z rodziny, funkcjonariusz policji, służby zdrowia, pracownika MOPS, administracji, zakładu energetycznego, gazowni, wodociągów, itp..
Policjanci apelują o stosowanie zasady ograniczonego zaufania, a przede wszystkim o nie wpuszczanie do mieszkania osób nieznajomych.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt z policją pod nr tel. 112, 997 lub bezpośrednio z komisariatem policji Wrocław Stare Miasto pod nr tel. 71 340 31 31
Szczegóły podane są w gablocie przy wejściu do kościoła