Wieczory Czesławowe – to dominikańska oferta kulturalna w ścisłym centrum Wrocławia.
Kościół Dominikanów, położony jest w miejscu będącym swoistym tyglem współczesnego miasta. W miejscu którym mieszają i łączą się ze sobą warstwy kulturowe, religijne i ekonomiczne. W miejscu ważnym dla turystyki Wrocławia (bliskość Muzeum Architektury, Panoramy Racławickiej), w miejscu ważnym dla religii (Kaplica z grobem bł. Czesława, założyciela wrocławskich dominikanów, a od 1963 r. Patrona Wrocławia).
W kościele tym, jako jednej z nielicznych świątyń, znajdują się dwa instrumenty organowe, o różnej stylistyce brzmieniowej. Organy, które pozwalają zaprezentować potencjalnym słuchaczom szerokie spectrum muzyki organowej i kameralnej. Ponadto jeden z nich to opus vitae Józefa Cynara, polskiego organmistrza, który na stałe wpisał się swoimi instrumentami w historię i organową panoramę Wrocławia. Podczas ok. godzinnego koncertu słuchacze będą mieli możliwość posłuchania obu instrumentów.
W ramach naszej inicjatywy kulturalnej Wieczory Czesławowe, serdecznie zapraszamy na kolejny cykl spotkań.
Pierwszy koncert odbędzie się w środę 21 lipca o godz. 20:00 „Noli me tangere” (łac. nie zatrzymuj mnie), opowiadający historię św. Marii Magdaleny, Apostołki Apostołów, pierwszej, która spotkała Zmartwychwstałego Jezusa, a której święto przypada następnego dnia, tj. 22.07. Koncert wykonają muzycy jazzowi Piotr Baron (saksofon) i Maciej Adamczak (bas) oraz ensemble zaprzyjaźnionych wrocławskich wokalistów. Fragmenty Ewangelii przeczyta warszawska aktorka Joanna Gryga, zaś słowo wstępne skieruje do nas s. Eliza Myk OP, dominikanka z Domu Chłopaków w Broniszewicach i współautorka książki „Czuły Kościół odważnych kobiet”.
Serdecznie zapraszamy, wstęp na to wydarzenie jest wolny.
Grafika i opracowanie materiałów: Wincenty Styś
Opracowanie programów koncertowych: Weronika Tarka
Identyfikacja:
- Wieczory Czesławowe – logo
- Wieczory Czesławowe – logo biało/niebieskie
- Wieczory Czesławowe – logo czarno/białe
- Wieczory Czesławowe – logo różne wersje PDF
Materiały prasowe:
- Wieczory Czesławowe – komunikat prasowy
- Wieczory Czesławowe – plakat
- Wieczory Czesławowe – program