Pragnąc odpowiedzieć na to wezwanie, ale także na głód prawdy w ludzkich sercach i potrzebę dojrzałej wiary, rozpoczynamy działalność Filozoficzno-Teologicznej Szkoły Bł. Czesława.
Nasza Szkoła oferować będzie zajęcia akademickie, prowadzone przez wybitnych wykładowców. Celem tych zajęć jest wprowadzenie do bogatej tradycji myśli teologicznej i filozoficznej w sposób uporządkowany i pogłębiony, a jednocześnie bardziej dostępny niż na aulach uniwersyteckich.
Pragniemy w ten sposób pomóc wszystkim uczestnikom w ich osobistej drodze wiary. Dążymy do tego, aby wiara była rozumna i dojrzała, a dzięki temu integrowała całe nasze życie (myślenie i działanie).
W naszej tradycji studiowanie – poszukiwanie prawdy – dokonuje się w duchu otwartości, szacunku dla ludzkiego rozumu i dialogu.
Jesteśmy przekonani, że jedynym źródłem prawdy jest sam Bóg, jednocześnie wiemy, że trzeba Go nieustannie poszukiwać i odkrywać nie tylko w Objawieniu, ale także w różnych kulturach, historii, w dziełach ludzkich i instytucjach, a nawet w różnych religiach. Taką duchowością pragniemy Was prowadzić przez niekiedy zawiłe rozważania nad Tajemnica Boga i człowieka.

ZAJĘCIA

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu – w sobotę (zasadniczo w pierwszą sobotę miesiąca) w godzinach od 10:00 do 13:30, z trzydziestominutowa przerwą (jest możliwości wypicia kawy, herbaty i małego „co nieco”. W sumie odbędzie się 36 godzin zajęć.

ZAPISY

Aby się zapisać, należy wypełnić formularz i przelać 200 PLN na podane niżej konto.

FORMULARZ ZAPISU

NUMER KONTA

Klasztor Dominikanów DSFT
83 1600 1462 1819 9666 3000 0015

PLAN WYKŁADÓW NA ROK 2019/2020

Pierwszy blok zajęć

UWAGA. Z powodu pandemii wykłady w pierwszym trymestrze będą rozsyłane w postaci nagrań, prezentacji, skryptów oraz lektur.

„Modernizm, postmodernizm i… czy to juz koniec kultury? Przygody z filozofią współczesną.”
dr Dominik Jarczewski OP NOTKA BIOGRAFICZNA
daty: październik, listopad i grudzień – 2020 r.

Drugi blok zajęć

„Księga Wyjścia – mit założycielski Izraela?”
dr Marcin Majewski – NOTKA BIOGRAFICZNA
daty: 9 stycznia, 30 stycznia (ewentualnie 6 lutego), 6 marca – 2021 r.

Trzeci blok zajęć

„Msza święta ma swoją historię – fascynująca przygoda z historią i teologią Eucharystii.”
dr Dominik Jurczak OP – NOTKA BIOGRAFICZNA
daty: 10 kwietnia, 8 maja, 5 czerwca – 2021 r.