Pragnąc odpowiedzieć na to wezwanie, ale także na głód prawdy w ludzkich sercach i potrzebę dojrzałej wiary, rozpoczynamy działalność Filozoficzno-Teologicznej Szkoły Bł. Czesława.
Nasza Szkoła oferować będzie zajęcia akademickie, prowadzone przez wybitnych wykładowców. Celem tych zajęć jest wprowadzenie do bogatej tradycji myśli teologicznej i filozoficznej w sposób uporządkowany i pogłębiony, a jednocześnie bardziej dostępny niż na aulach uniwersyteckich.
Pragniemy w ten sposób pomóc wszystkim uczestnikom w ich osobistej drodze wiary. Dążymy do tego, aby wiara była rozumna i dojrzała, a dzięki temu integrowała całe nasze życie (myślenie i działanie).
W naszej tradycji studiowanie – poszukiwanie prawdy – dokonuje się w duchu otwartości, szacunku dla ludzkiego rozumu i dialogu.
Jesteśmy przekonani, że jedynym źródłem prawdy jest sam Bóg, jednocześnie wiemy, że trzeba Go nieustannie poszukiwać i odkrywać nie tylko w Objawieniu, ale także w różnych kulturach, historii, w dziełach ludzkich i instytucjach, a nawet w różnych religiach. Taką duchowością pragniemy Was prowadzić przez niekiedy zawiłe rozważania nad Tajemnica Boga i człowieka.

ZAJĘCIA

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu – w sobotę (zasadniczo w pierwszą sobotę miesiąca) w godzinach od 10:00 do 13:30, z trzydziestominutowa przerwą (jest możliwości wypicia kawy, herbaty i małego „co nieco”. W sumie odbędzie się 36 godzin zajęć.

ZAPISY

Aby się zapisać, należy wypełnić formularz i przelać 300 PLN na podane niżej konto.

FORMULARZ ZAPISU

NUMER KONTA

Klasztor Dominikanów DSFT
83 1600 1462 1819 9666 3000 0015

PLAN WYKŁADÓW NA ROK 2019/2020

Pierwszy blok zajęć

„Historia Starożytnego Izraela – historia wydarzeń i narracja historii”
dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spano – NOTKA BIOGRAFICZNA
daty: 5 października, 9 listopada, 7 grudnia – 2019

Drugi blok zajęć

„Między mitem a historią – komentarz do Księgi Rodzaju”
dr Marcin Majewski – NOTKA BIOGRAFICZNA
daty: 4 stycznia, 1 lutego, 7 marca – 2020

Trzeci blok zajęć

„Pierwsze sobory – intrygi, walka o wpływy – a może Duch Św., który prowadzi do całej prawdy?”
dr Damian Mrugalski OP – NOTKA BIOGRAFICZNA
daty: 4 kwietnia, 9 maja, 6 czerwca – 2020