Nasza wspólnota to kolejne pokolenie rodzin, które od 7 lat spotyka się wraz z dziećmi w klasztorze OO. Dominikanów, aby wspólnie dzielić się doświadczeniem życia, pogłębiać naszą małżeńską i rodzinną relację z Bogiem. To dzieło kontynuujemy , czerpiąc inspiracje z duchowości dominikańskiej.

Ważnym dla nas doświadczeniem jest fakt, że wspólnie z naszymi dziećmi możemy przygotowywać się do niedzielnych Eucharystii. Staramy się pomagać naszym maleństwom w poznawaniu miłości Jezusa do każdego z nas.

Spotykamy się zawsze w 2, 3 i 4 sobotę miesiąca o godzinie 15 w salach „Pacyfiku” i „Rodziny dominikańskiej”.

W niedzielę uczestniczymy w Mszy Rodzinnej o godz. 10.30. Jest ona dla nas o tyle istotna, że podczas liturgii Słowa Bożego i kazania, nasze dzieci mają osobne spotkanie z O. Marcinem Barańskim, co pozwala im lepiej zrozumieć Mszę i niedzielną Ewangelię.

Duszpasterstwo Rodzin Błogosławionego Czesława, to również wspólnota „Matecznik”, w której w każdą środę w godzinach od 10 do 13 nasze mamy wraz z dziećmi uczestniczą w spotkaniach z psychologiem, pedagogiem, specjalistami z tych obszarów naszego życia rodzinnego i opieki nad dziećmi, byśmy w różnych sytuacjach życiowych umiały sobie coraz lepiej radzić. Nie brakuje również wymiaru religijnego, gdyż raz w miesiącu jedno ze spotkań prowadzi zawsze nasz opiekun o. Wojtek Jezienicki OP.

Duszpasterstwo Rodzin, to również te krótsze, na przykład na jeden dzień, czy też dłuższe, jak na cały weekend, albo tygodniowe wyjazdy zimą i latem tak jak wspólnie to zaplanujemy.

Wszystkie rodziny które chcą włączyć się i tworzyć naszą wspólnotę Duszpasterstwa Rodzin Błogosławionego Czesława serdecznie zapraszamy.

Możecie po prostu przyjść na któreś ze spotkań, by tworzyć z nami wspólnotę i ubogacać ją własnym doświadczeniem.

Najbliższe nasze spotkanie odbędzie się 23 października o godzinie 15.

Serdecznie zapraszamy.