Narzeczonych zapraszamy na cykl  wtorkowych katechez przedmałżeńskich.

Edycja listopadowa startuje we wtorek, 6.11.2018r. o godzinie 18, kolejne spotkania 13,20,27.11.2018r. Spotykamy się zawsze w Starym Refektarzu naszego klasztoru, wejście od ul. Janickiego.  Czas każdego ze spotkań to ok.2-2,5h.

W ramach katechez przedślubnych omawiamy (zgodnie z Instrukcją duszpasterską z dnia 1 marca 2015 roku podpisaną przez metropolitę abp Józefa Kupnego) wymagane w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa tematy: z teologii małżeństwa i rodziny, etyki życia małżeńskiego, odpowiedzialnego rodzicielstwa oraz liturgię sakramentu małżeństwa. Katechezy mają formę wykładową.

Potwierdzeniem wpisania na listę uczestników jest zaproszenie na pierwsze spotkanie, przekazane Państwu drogą mailową (w mailu znajdą się szczegóły dotyczące uczestnictwa oraz płatności za kurs).

Każda para otrzymuje zaświadczenie o uczestnictwie. Wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Jeśli nie będą Państwo z ważnych przyczyn mogli uczestniczyć w którymś z wykładów – można będzie na dany wykład przyjść w ramach kolejnej edycji. Kurs jest odpłatny.

Na ostatnim spotkaniu jest możliwość zapisania się na spotkania w poradni rodzinnej – konsultacje indywidualne w poradni życia rodzinnego z odpowiednio przygotowaną osobą świecką – doradcą życia rodzinnego. Na spotkania w poradni proszę zarezerwować minimum 2 miesiące.

Edycja listopadowa
KIEDY: wtorki 6,13,20,27.11.2018, godzina 18.00.
GDZIE: w Starym Refektarzu klasztoru, wejście od ul. Janickiego 2.
ZAPISY: tylko mailowo, liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona – adres: dominikaniekurs@gmail.com
Treść zgłoszenia: imiona i nazwiska, numer kontaktowy telefonu.

(Kolejna edycja planowana jest na styczeń 2018).