Wieczory dla zakochanych, to od ponad 30 lat solidna szkoła i warsztat wzajemnej komunikacji, słuchania i rozumienia się w dialogu narzeczeńskim.
Całość edycji to 9 spotkań, zawsze w środy od godziny 18.00 do godziny 21.15. Podstawową metodą pracy „Wieczorów dla zakochanych” jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłanów – animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają, czym jest sakrament małżeństwa, jego duchowość,  rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się o  podstawowych kwestiach teologicznych z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

Wieczory przeznaczone są zarówno dla narzeczonych, mających już ustaloną datę ślubu, jak również dla par chodzących ze sobą i pragnących bardziej się poznać i rozumieć.
Wszystkie zainteresowane pary zapraszamy na najbliższą – jesienną –  edycję Wieczorów dla zakochanych.

Nowa edycja rozpocznie się w środę 17 października i zakończy w środę 19 grudnia. W tym czasie wypadnie środa, kiedy nie spotkamy się. Jest to środa 31 października poprzedzająca Uroczystość Wszystkich Świętych.

Spotykamy się zawsze w środy o godzinie 18, w Starym Refektarzu naszego klasztoru. Wejście od ul. Janickiego 2. Zapisy wyłącznie drogą mailową. W sprawie zapisu i uczestnictwa prosimy wysyłać maila na adres: wojciech.jezienicki@gmail.com

Tylko potwierdzenie mailowe wysłane do par zgłaszających się,  jest wpisaniem na listę uczestników i tym samym zaproszeniem na jesienną edycję „Wieczorów dla zakochanych”.

Po piątym Wieczorze, istnieje możliwość zapisania się na spotkania w poradni rodzinnej – konsultacje indywidualne w poradni życia rodzinnego z odpowiednio przygotowaną osobą świecką – z doradcą życia rodzinnego.

Na końcu otrzymujecie Państwo właściwe zaświadczenia wymagane do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zaświadczenie z odbycia nauk przed zawarciem sakramentu małżeństwa i drugie zaświadczenie ze spotkania z nauczycielem naturalnego planowania życia.

Serdecznie zapraszamy i informujemy, że liczba miejsc dla par uczestniczących w „Wieczorach dla zakochanych” jest ograniczona.