Wieczory dla zakochanych, to od ponad 30 lat solidna szkoła i warsztat wzajemnej komunikacji, słuchania i rozumienia się w dialogu narzeczeńskim.
Całość edycji to 9 spotkań, zawsze w środy od godziny 18 do 21. Na zakończenie kursu uczestnicy  otrzymują odpowiednie zaświadczenia pozwalające na zawarcie sakramentu małżeństwa.
Podstawową metodą pracy Wieczorów dla Zakochanych jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłanów – animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, jego duchowość,  rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.
Wieczory przeznaczone są zarówno dla narzeczonych, jak i par chodzących ze sobą, nie mających jeszcze ustalonej daty ślubu, ale poważnie myślących o małżeństwie.
Wszystkie zainteresowane pary zakochanych i narzeczonych, zapraszamy na nową edycję Wieczorów dla zakochanych.
Spotykamy się w środę 18 października o godzinie 18, w Starym refektarzu naszego klasztoru. Wejście od ul. Janickiego 2. Zapisy wyłącznie drogą mailową.
W sprawie zapisu i uczestnictwa prosimy wysyłać maila: wojciech.jezienicki@gmail.com